Projekt Tlupa.

... a další hobby - Fotografie pro radost, Titanic, Versatilka

Projekt Tlupa u Zeměráje (okr. Písek) - sportovně rekondiční ozdravný pobyt takřka naprosto přirozeně v pravěku.

TERMÍN: SOBOTA 14. ČERVENCE AŽ SOBOTA 21. ČERVENCE.

Výkonný ředitel Tlupy: Perlík (p. Luboš), tlupa-2018@seznam.cz, 733 363 711, Centrum regenerace a zdraví Perla, www.masaze-perla.cz.

Podrobnosti viz níže. Přihlášky a informace o platbě viz https://www.masaze-perla.cz/pobyt-tlupa/

 

Výsledek obrázku pro tlupa

Výsledek obrázku pro zákaz hamburgerůVýsledek obrázku pro zákaz plavkyVýsledek obrázku pro zakaz obuvi

Výsledek obrázku pro zákaz mobilní telefonVýsledek obrázku pro zákaz elektřina    Výsledek obrázku pro zákaz auto      Výsledek obrázku pro značka zákaz


Máš po krk nepřirozeného života? Ničí tě neuzemněný život ve městě, plný stresu, hluku, výfukových zplodin a elektrosmogu? Honíš se jak hadr na holi podle toho, kolik ukazují hodiny nebo co je napsáno v diáři? Bolí tě záda či ramena z neustálého nošení zavazadel? Svazuje tě společností vnucené oblečení? Valí se na tebe poukázky, maily, telefonáty, SMSky? Nestíháš jíst a když, tak něco rychlého nezdravého? Nestíháš si jen tak sednout a popovídat s ostatními? Když zapípá někde ptáček, kontroluješ hned mobil, zda ti nepřišla SMS? Chybí ti pohoda, příroda a přírodný život?

Takových lidí je hodně. Důkazem toho, co člověku prospívá a jak je nutné alespoň občas prostě vypnout a jít do přírody,  jsou různé rádoby pravěké tábory, dále pobyty na bio/eko farmách (agroturistika), naturistické koupání apod. V dnešní hektické době plné elektroniky jde přímo o vzácnost v rámci pudu sebezáchovy. Přitom na mnohých "pravěkých" pobytech jsou lidé oblečeni a dokonce i v moderních botách a v zázemí mají teplou sprchu...

Já jsem na tom také tak. Proto jsem se rozhodl rozjet projekt Tlupa. Návrat do pohody a přírody. Takřka totální návrat k přirozenosti, v zásadě naturistický sportovně rekondiční a ozdravný pobyt. Cílem je sehnat tlupu stejně smýšlejících lidiček a párkrát do roka se na  týden či 14 dní vrátit takřka do pravěku. Žít a relaxovat takřka naprosto přirozeným způsobem života. Už jenom myšlenka na takový život je léčivá. Jak to bude vypadat?

Člověk k životu potřebuje světlo, teplo, vodu, vzduch a živiny. Znaky života jsou příjem potravy a vody, dýchání, vylučování. Dále jde např. o pohyb, hygienu a spánek apod...

Světlo: Žádná elektřina. Když ráno vyjde sluníčko, bude světlo. Když večer zapadne, bude prostě tma. Zdravá tma. Věděli jste například, že neustálé světlo (světelný smog) je zdraví škodlivé? Člověk k regeneraci a plnohodnotnému spánku prostě potřebuje tmu... Vědci již dokázali, že přemíra umělého nočního světla může způsobovat cukrovku, obezitu či rakovinu...

Teplo: Žádné pokoje, žádné ústřední vytápění. Pobyty budou v nejteplejších měsících, na zahradě, louce, v lese, ve stodole se senem, slámou. Tedy opět žádná elektřina... Uvidíš, jak se postupně třeba i otužíš. Stan, karimatku, spacák si každý donese vlastní, širák či seno bude erární.

Voda: Žádný tekutý asfalt jako CocaCola a podobné chemické lepeniny, limonády atd. Budeme pít čistou vodu z potůčku anebo ze studny, studánky, popř. balenou z lahví, nejvýše čaj, káva. Voda v přírodní podobě se všemi živinami a mikroorganismy, které tam mají být a které naše tělo a naše imunita má přijímat. Každý si přinese i lahev na přenášení vody.

Vzduch: Žádný velkoměstský smog, výfukové zplodiny. Čistý přírodní vzduch.

Živiny, vč. kojení: Jednou za den-dva někdo z nás zajede do Velkého světa železným ořem pro potraviny. Žádné konzervy, žádné pytlíkové instatní porkmy z chemičky Spolana Neratovice. Žádná tepelná úprava, kromě táborového ohně. Kvalitní potraviny, co nejméně člověkem zpracované. Zejména syrová zelenina, ovoce, ořechy v celku, ev. syrové maso k opečení, výroba placek ze zrní či buřty k opečení apod. Tyto potraviny se např. i rozhází po okolí a rozvěsí po stromech a kdo bude mít hlad, vyjde si do přírody na sběr, jako pravěcí sběrači. I bez omytí tyto potraviny sníme, nejlépe i s jádry, zrníčky a slupkami. Sběr malin, borůvek, lesních jahod, jablek, obilných klasů apod., co bude v okolí, samozřejmostí. Náš trávicí systém a naše imunita opět ozdraví, posílí. Kdo bude chtít sníst ořech, rozlouskne si ho zubama, pěstí nebo kameny. Pokud s tím pak sní trochu hlíny či  písku, je to pro naše tělo jedině dobře. Budou-li přítomny matky s kojenci, bez nesmyslného studu je prostě nakojí.

Vylučování: Žádné vyhřívané a navoněné WC. Někde si určíme místo, např. v blízkém lese, kde budeme vylučovat zbytky potravy. Jedinou moderní vymožeností bude toaletní papír a vlhčené ubrousky, které si přineste, ev. suchý dřevěný záchod (kadibudka...).

Pohyb: Žádná auta. Pokud nebudeme vykonávat ostatní zde zmíněné činnosti (ono také nasycení se sběrem 2x denně a umytí se v rybníku nějakou tu chvíli tvrá), budeme se hýbat. Pohybové hry, běh, chůze, plazení, lezení, skákání, dřepění, sedání, lehání, šplhání na stromy, visení, balancování, plavání, hra na lov, vrhání kopí, zápolení, hra na babu, stopování, zajímavé činnosti pro nohy, malování na tělo atp., nápadům se meze nekladou. Mnohé z těchto činností zdravě a přirozeně s trenérem. Součástí budou též výlety po okolí (jen v nejnutnějším středověkém oblečení, bez bot, jen s pytlem na vivendu, doklady a peníze), optimálně návštěva nějakých jeskyní, zřícenin, skanzenů, dále  opalování, ev. ergoterapie (léčba účelnou prací na zahradě)... Viz plánované výlety níže. Tyto činnosti budou tvořit hlavní páteř ozdravného pobytu.  Vstupné si každý bude hradit sám. Výlety budou cca do 15ti km dlouhé, co nejdříve začněte trénovat chůzi naboso, zásady viz úvodní stránka - powerpointová prezentace. Jako bonus pro vás připravím - samozřejmě jen pro dobrovolníky -  zkoušku odvahy, tj. program k posunutí svých hranic, k překonání strachu: nahou a bosou chůzi ve žhavém uhlí (firewalking) a ve střepech (glasswalking), dále případně (pokud se mi vše podaří sehnat) stání na hřebíkách, lámání hrotem nastaveného šípu krkem. Tento program bude probíhat i v deštivém počasí - v pravěku lidé také museli fungovat, lovit atd. i za deště, lidské tělo je vodotěsné :-)

Hygiena: Žádná kouplena a teplá sprcha, žádné chemikálie, které člověk na sebe patlá. Já např. v koupelně používám až 10 různých chemikálií - zubní pasta, zubní voda, šampon na vlasy, voda na vlasy, holicí pěna, voda po holení, šampon na vlasy, mýdlo na tělo, deodorant, voňavka... Nic takového. Mýt se budeme pouze vodou ze studny či se automaticky umyjeme při plavání v nějakém rybníku či v řece. Jako zubní kartáček doporučuji kořen  stromu Salvadora persica - viz www.siwak.cz.

Ochrana proti hmyzu a klíšťatům - zkusíme přírodní repelent, žádnou chemii, která víc otráví člověka než odpudí hmyz. Do stanu doporučuji  připravit si misku či plechovku s vodou a do ní nasypat cca 20ks koření hřebíček. Výpary by měly hmyz odpuzovat. Na tělo doporučuji připravit si buď silný vývar z hřebíčku (a přinést si ve velkém množství v lahvi či v rozprašovači), anebo nechte velké množství hřebíčku 14 dní luhovat v lihu (poslouží i vodka, Alpa) a vyrobit si tak (opět do lahve či do rozprašovače) tinkturu, kterou se pak dá kromě těla postříkat i vchod do stanu či větrací otvor apod. Ev. lze do roztoku přidat citronovou šťávu. Lihová tinktura je určena k vnějšímu použití, nikoli k vnitřnímu :-))

Spánek: Spát půjdeme, když se nám bude chtít a sluníčko zajde. Vzbudíme se, když ráno vyjde sluníčko a ptáčci začnou koncertovat. Žádný budík, žádný vřeštící mobil... Žádné pokoje a postele - tlupa bude spát v seně, slámě, na zemi, venku či ve stodole nebo ve vlastním stanu. Maximální civilizační výdobytek stan, karimatka, spacák, které si každý přinese. Přes den necháme stany v lese anebo je sbalíme a schováme do auta. Důležité upozornění: aby byla regenerace těla ve spánku dokonalá, je zapotřebí se i v noci uzemnit (napojit na bioelektrické pole Země) - vezměte si s sebou tedy nějaký holý drát, kovové lanko, řetízek apod., který budete mít v noci na zápěstí a druhý konec bude zahrabán v zemi. Přes den budeme automaticky uzemněni dotykem nahého těla se Zemí, zejména bosou chůzí.

Oblečení: Nebudeme se holit, budeme přírodně zarostlí. Optimálně nebudeme nosit žádné oblečení (tj. tolerance nahoty), maximálně pravěké bederní roušky vlastní výroby... , na našem pozemku a ve volné přírodě bez civilizace budeme chodit zcela nazí či max. v bederní roušce. Svá těla můžeme ozdobit, ale jen přírodními materiály, viz níže. Pouze na nákup do Velkého světa se použije středověké oblečení bez bot a obdobně pouze, přijdeme-li do civilizace, kde bude více těch zvláštních, oblečených, předsudky svázaných a vystresovaných lidí, dáme si středověké suknice, ženy maximálně ještě něco přes prsa ev. košile + nějaký pytel na vivendu, doklady, peníze. Pro ojedinělý případ nouze s sebou i nějaké co nejminimalističtější středověké sandály. Budeme si tolerovat naše těla a přirozenost, nikdo se nikomu nebude posmívat - vždyť každý člověk, mladý či starší, má zadek, každý člověk (i muži) má prsní bradavky, polovina lidstva má penis a ta druhá polovina má vaginu, nahota zkrátka nebude žádné tabu. Každý člověk se potí... Suknice, košile, roušky či ozdoby těla si každý připraví, ozdoby (jako náhrdelníky, náramky, kotníkové náramky, čelenky) pouze z přirodních materiálů, např. kůže, mušle, zuby, kosti, pera..., oblečení nejlépe z primitivních materiálů a primitivních střihů. Postačí i režný pytel s otvory pro krk a ruce či kus plátna na ovinutí pasu. Eventuálně i můžete středověké suknice, košile, pásy přes prsa a vaky na vivendu alespoň s ca měsíčním předstihem objednat u p. Marty Zahálkové, cena suknice 1200kč, košile 1000kč, pás přes prsa 500kč, vak na vivendu 500kč, kontakt viz  www.kiltpocesku.cz/.

Komunita: Pobyt je plánován pro nejméně 10 lidí, horní hranice není omezena. Seznam přihlášených viz níže. Budeme si hodně povídat, zpívat (kdo ovládá kytaru či jiný násrtoj, tak vemte s sebou), v sedě na zemi, dále např. tancovat, vymyslíme nějaké rituály, soutěže (např. rozdělání ohně) apod. Každý si zvolí přezdívku, která jej bude charakterizovat. Já např. jsem vysoký a chlupatý, navíc jsem autorem tohoto projektu, budu tedy náčelník Velký Medvěd. Každý muže do tlupy přinést nějaký zdravý a přírodní program, nápad, samoléčebný postup. Nikdo se nikomu nebude pro nic posmívat, přiměřeně budou platit běžná společenská či hygienická pravidla... V tlupě by měl být pokudmožno vyvážený poměr mužů a žen, starších i mladších.

Řeč: Zkusíme si hrát na pralidi i řečí. Jen považte, jaká bude legrace přijít naboso do obchodu v pravěkém oblečení a "My z tlupa Velký Medvěd",  "my chtít něco k jíst", "my dát 3  pazourek" (zkusíme zaplatit nějakými křemeny), "hele, kůže plazit se " (budem ohmatávat pás na zboží), "my mít i zlato" (20kč mince), "vy chtít jen papír s obrázek?" (bankovky)... Takto se zkusíme i domlouvat sami. Např. když nám lektor pohybu řekne anglický termín  hamstring (práce zadní části stehna), tak uděláme "he???" jako že "my nerozumět". A lektor nám to pak muset vysvětlit "ty jako kopnout tebe do zadek"... Já věřit, že my se tak dost pobavit, už jenom ty posunky a grimasy, když my nenajít vhodné pravěké slovo... :-)

A trochu odložené civilizace: Samozřejmě obstarám lékárničku, jsem zdravotník, Perlinka také. Každý si vezme své nejnutnější léky. Pro případ opravdové nouze budeme mít s sebou  mobily (vypnuté!!!!!!!!!!!, komu zazvoní mobil, toho rituálně zmrskáme ;-)), dále doklady, vč. kartičky pojištěnce, peníze atp. Účastník pobytu může nastoupit pouze v případě, že neoplývá žádnou přenosnou infekcí. Pobyt je v zásadě velmi bezpečný (na rozdíl např. od jízdy autem či sjezdového lyžování...), avšak každý se účastní na vlastní riziko, rodiče zodpovídají za děti.

Zdraví: Každý si před pobytem může cíleně zhodnotit své zdraví a po pobytu vyhodnotit (a poslat na nacelnikmedved@seznam.cz), co se subjektivně či objektivně zlepšilo.

BUDEME ŠŤASTNÍ A ZDRAVÍ!

U-HA!

Náčelník Velký Medvěd.

 

Další organizační informace:

Lokalita našeho pobytu: soukromý les o rozloze 4 ha v širším okolí obce Kovářov (okr. Písek; nejde o můj vlastní pozemek, ale o pozemek komerčního subjektu), 400 m.n.m., v okolí krásné louky a rybníky.  Kolem nevede žádná silnice či turistická značka, v blízkosti nejsou žádné domy či větší obce, tábořit budeme přibližně uprostřed lesa, takže i kdyby někdo šel hliněnou cestou okolo, neuvidí nás.  Les není oplocen, což je ale možná dobře, dá nám to větší pocit svobody, přirozenosti. Místo pro parkování v areálu zážitkového parku Zeměráj, který je poblíž, anebo přímo v lese či u lesa. Přesné místo vč. itineráře příjezdu/příchodu bude sděleno pouze přihlášeným účastníkům. Až těsně k Zeměráji se dá dojít z našeho lesa přírodou bez oblečení.

Foto náš les: turistikanaboso.rajce.idnes.cz/Tlupa_les/

Foto okolí: turistikanaboso.rajce.idnes.cz/Tlupa_okoli/

Foto blízkého parku Zeměráj: turistikanaboso.rajce.idnes.cz/Tlupa_Zemeraj/

Obchody: Milevsko (12 km) Albert (Písecké předměstí 2, 7-20h), Billa (Nádražní 1514, 7-20h), Penny (Darovaná 1, 7-20h). Nákupy potravin (a vody) budou probíhat hromadně, vždy čerstvé.

LPS (lék.pohot.služba) - Poliklinika Milevsko (Jeřábkova 158, 7-min.15h, pohotovost po-pá 18-22 h, víkendy a st.sv. 8-22 h, tel. 382 503 222).

Vlak: Mirovice ca 20km, Milevsko ca 10km. Dopravu na pobyt a z pobytu si každý zajistí sám, ev. dle dohody může někdo motorizovaný dojet pro někoho na nádraží, po předchozí individuální dohodě.

Rybníky: Homole, Kovojka, Velký Smíšek; k některým se dá dojít z našeho lesa přírodou celou cestu bez oblečení.

Fotografování: focení vždy se souhlasem fotografovaných, v případě nahoty zveřejnění pouze se souhlasem a ev. s pixelizací rozkroku.

Platba: 4500 kč s plnou penzí a programem, 8 dní a 7 nocí, v ceně pobyt na pozemku, strava a pití, program (kromě vstupného do Zeměráje, na rozhlednu atp.), organizace, lektoři, zdravotník; v ceně je zahrnuta lekce zdravého chodidla (běžně by stála 500kč/osoba), min. 3 výlety s průvodcem (běžně by stály 300/os.), kurz firewalkingu (běžně stojí 300/os.), kurz glasswalkingu (běžně stojí 150/os.), pohybové lekce (běžně by stály 500/os) atp. Tj. cena vychází na krásných 562 kč/den.

 

 

V Tlupě jsou již přihlášeni: celkem lidí 5, z toho mužů 2, žen 1, dětí 2

Muži:                                                                                Ženy:

Náčelník Velký Medvěd, zdravotník 40 let.               Perlinka, zdravotník 47 let.

Perlík, výkonný ředitel Tlupy,  50 let.  

Napřezdívcesepracuje, 9 let

Napřezdívcesepracuje, 11 let 

             

 

            

Fotografie naší lokality a plánovaných výletů, které podle času a chuti absolvujeme:

Náš les

Okolí

Park Zeměráj. Zábavně naučné prvky, archeologie, bludiště, lukostřelba, výroba z hlíny, mletí obilí, zvířata, středověká vesnice, potok a vodní hry, 1km dlouhá hmatová stezka naboso. Vezměte si s sebou peníze na vstupné a na dokoupení relativně levné lukostřelby či výroby amuletů... Sem půjdeme v každém případě.

 

Výsledek obrázku pro onen svět

Onen Svět, rozhledna, vezměte si peníze na vstupné. Sem půjdeme v každém případě.

Viklan u Radvanova

Viklan Kobylí vrch (Radvánov); podle chuti a času.

soutok Otavy (vlevo) a Vltavy, uprostřed hrad Zvíkov

VN Orlík. Podle chuti a času.

Kamenné moře Kněz (Hrazany). Podle chuti a času.

Připravím i glasswalking (v ceně pobytu), kdo bude chtít, vyzkouší si bosou chůzi ve střepech či lehnutí si nahým tělem na střepy. Tento kurz je komerčně velmi žádaný firmami a na festivalech se na to stojí fronty :-)

Připravím i firewalking (v ceně pobytu) - kdo bude chtít, projde se nahý bosýma nohama v ohni. Tento kurz je komerčně velmi žádaný firmami a na festivalech na to stojí fronty.

Připravím i dílnu pro bosé nohy (v ceně pobytu).

Celý týden budeme chodit nonstop bosí. Připravte se na to podle powerpointové prezentace - proklik na úvodní stránce tohoto webu.

 

 

Doporučená literatura:

Eduard Štorch - Lovci mamutů (klasický pravěký román)

Liebermann, D. E.: Příběh evoluce, zdraví a nemoci lidského těla. Příbram, Jan Melvil Publishing 2016. Nesmírně zajímava publikace, psaná odborníkem na slovo vzatým. Má ca 500 stran a je psána srozumitelně, čtivě. I toto dílo jednoznačně potvrzuje škodlivost nošení bot a prospěšnost chození naboso. Dozvíte se o lidoopech a lidech (vzpřímení, strava, lov a sběr, velké mozky, kultura), o zemědělství a průmyslové revoluci (pokrok a dysevoluce, zemědělství, průmysl), o přemíře energie, o důsledcích nepoužívání částí těl, o úskalích novosti a pohodlí či o přežití zdatnějších.

Příběh lidského těla

ev.  další prameny viz www.turistikanaboso.cz/prameny/

 

 

 

 

..................................................................................................................... Archiv textů:

POUZE PRO ORGANIZÁTORY TLUPY:

((Neaktuální info (hledání pozemku apod.): pozemek na venkově, nejlépe s pitnou vodou (studna, studánka), skrytý před běžnou veřejností, kam můžeme umístit stany, anebo s nějakou stodolou a senem/slámou k přespávání. Poblíž les, ev. nějaké koupání (řeka, rybník). Půjde o pravěký pobyt, tj. nemáme žádné další nároky na elektřinu, oheň, teplou vodu či pokoje... Nabídky zasílejte na mail NacelnikMedved@seznam.cz.))

((Neaktuální info  PŘIPRAVEN, POSÍLEJTE PŘIHLÁŠKY -  na e-mail NacelnikMedved@seznam.cz pošli závaznou přihlášku, ev. nápady na vylepšení a upřesnění projektu. Uveď na sebe spojení - jméno a příjmení, přezdívku (viz níže), telefon, mail, uveď svůj věk. Veškeré info viz níže.))

((Neaktuální info už je nás víc než 10, odhadovaná cena byla snížena: Záloha 2450kč / dosp. os. / týden za pobyt s plnou penzí při nynějším počtu 19 lidí,   hotově na místě první den pobytu (tj. bez platby předem, bez stornopoplatků), rozpočet viz níže, poslední den pobytu vrácení přeplatku. Děti záloha 2000 kč. V případě, že bude jasné, že se účastní více než 10 lidí, náklady se rozpočítají mezi víc lidí, záloha se patřičně sníží, sledujte tyto stránky - viz výše, aktualizováno na počet 19 lidí. Finance jsou nastaveny na férovku - cílem je suprová přátelská naturistická akce, nikoli výdělečná smluvní komerce s cílem oškubat účastníky jak kafky :-)

 

Maximální rozpočet na týdenní pobyt minimálního počtu deseti lidí:

Nač se složíme: 

Lektoři pohybu, organizace pobytu a aktivit - 10000 kč: 7000 organizátor, vedoucí výletů a aktivit (já) - tj. odměna 1000/den, ovšem včetně všech dlouhých a náročných příprav, cest, jednání, nákupů atd., kdo někdy něco organizoval, snadno pochopí, kolik času to stojí a kolik se zaplatí za milion drobností... 3000 trenér zdravého přirozeného pohybu - min. 12 h hodinových lekcí pohybu. Cetrifikovaný trenér Movnat (dotovaná cena, běžně si bere 4x víc).

Pronájem pozemku - 5000 kč (faktická platba nebo já v této hodnotě poskytnu pronajímateli protislužbu zdarma)

Potraviny a voda - při deseti dospělých lidech ca 16000 kč (jde o odhad; ovoce, zelenina a ořechy jsou dost drahé, počítám tak 230 kč / dosp.osoba / den). Při 19ti lidech je to ca 30.590kč.

Palivo pro železného oře - 700 kč při každodenním výjezdu do Milevska.

Celkem: 31700 kč. Při 19ti lidech je to ca 46.290kč.

Děleno 7 dny a děleno počtem účastníků. Při účasti 10ti lidí půjde o částku 460 kč / osoba / den,

tj. 3220 kč / osoba / týden. Při 19ti lidech je to ca 350 kč / osoba / den, tj. 2450 kč / dosp.osoba / týden, děti v konečném výsledku (po zúčtování a vrácení přeplatků) méně. Ovšem pár lidí se účastní jen některé dny (ne celý týden), spočítá se na místě.

Pravděpodobně to bude o něco méně - méně sníme (např. děti), méně jízd na nákup, náklady se rozpočítají mezi více účastníků viz výše...

Na konci pobytu se zúčtují zálohy a náklady, přeplatky se vrátí, každý bude moci účetní knihu zkontrolovat.))

 

Rozmnožování: Jde o naprosto přirozený projev života. Na každé běžné dovolené se sexualita projevuje, lidé se seznamují, páří... Lidská sexualita se může prostě projevit i na pobytu Tlupa a musíme se k tomu nějak postavit, nastavit nějaká pravidla. Budeme primárně vycházet z toho, že to, co si člověk nedovolí na náměstí či na plovárně, nedovolí si ani zde. Vzájemné dohodě (bez zbytečného studu a upejpání) a sexuálním aktivitám v páru či skupině v ústraní (rozhodně však ne před dětmi) se však meze nekladou, ostatně jako v běžné civilizované společnosti, jako na běžné dovolené. Jediný povolený civilizační výdobytek mohou být kondomy a gely, které si každý dle příp.potřeby přinese. Ovšem "NE" znamená opravdu jednou pro vždy ne, nikdo nikoho nebude k ničemu nutit či někoho stále obtěžovat. Nikdo se nebude nikomu posmívat, ať již půjde o erekci (vůlí neovladatelná přirozená reakce mužského těla na erotický podnět), sexuální orientaci či nechtěné náhodné spatření jakýchkoli soukromých aktivit prováděných v ústraní. Dávno se ví, že sex je zdravý a bez rozmnožování bychom jako lidstvo vymřeli, jde o nejhlavnější úkol všeho živého na této planetě :-) Všichni to dělali, dělají či budou dělat... Je pro jabloň její rozmnožování tabu a fuj, že láká včely na květy a že má jablka? Je pro vlaštovku tabu a fuj, že se spáří s vlaštovičákem a mají mláďata? Pohoršili byste se například nad květinou, kdybyste si uvědomili, že když čicháte ke květině, čicháte vlastně k pohlavním orgánům dané rostliny? Lidé dokonce - a jak rádi - dělají sex nejen pro účely rozmnožení, ale též pro účely zábavy, relaxace, lidé stejného či opačného pohlaví si přece běžně nazí hrají (např. SM či piss hrátky), olizují se na všech místech na těle, zasouvají penis do všech tělních otvorů ... Tak to prostě u lidí je a opak nedokáže ani  (v oblasti sexu psychicky nezablokovanější) puritán...  Pobyt Tlupa rozhodně není hromadná sex swingers párty. Jen prostě téma sex nebude tabu a fuj.  Nebudeme si falešně předstírat, že jsme bepohlavní, že sex vlastně ani neexistuje, nebudeme se prostě hned hroutit a jezdit si k psychiatrovi pro prášky, pokud u někoho uvidíme vůlí neovladatelnou erekci či pokud uvidíme, že se dva lidi seznámili a jdou si do ústraní užít. Prostě a jednoduše přiznáme to zvíře v nás, odhodíme civilizací běžně vnucené falešné masky a psychické bloky... Dle chuti a potřeby se v Tlupě můžeme o sexu i cíleně bavit a diskutovat naprosto bez studu či zábran, pro mládež mohu (můžeme) uspořádat otevřenou besedu na toto téma, samozřejmě naprosto v rámci zákona, ve škole jsem vedl mj. i sexuální výchovu...

Další hobby - Fotografie pro radost

Pěkné fotografie ke stažení na plochu či na zeď, nabídka fotografických služeb s poloprofesionální digitální zrcalovkou Pentax K50 + obj. 18-55mm viz fotografie-pro-radost.webnode.cz/

 

Další hobby - Titanic

Mezi mé další koníčky ze studentských dob patří katastrofa Titaniku. Na toto téma jsem napsal i jednu knížku. 

Stručnou historii události naleznete zde: Historie Titaniku - výňatek z knihy.pdf (200863)

Na adrese

 www.palmknihy.cz/detail/ebook_26608/Zkaza_Titanicu_a_jeji_cesky_literarni_a_zurnalisticky_ohlas

naleznete celkem ojedinělou publikaci 

"Zkáza Titaniku a její český literární a žurnalistický ohlas".

Slouka, I.: Zkáza Titaniku a její český literární a žurnalistický ohlas. Freetim(e)publishing, Praha 2013

Počet pramenů: cca 60 + dalších 30 zkoumaných titulů;

Rozsah: 141 stran vč. 20ti obrazových příloh.

Dostává se vám do rukou poměrně unikátní publikace – sonda, jaký ohlas v literatuře a tisku měla katastrofa Titaniku u nás. Páteřní sběr materiálů probíhal v celé jedné dekádě, v letech 1991 – 2001, a práce vznikala ve spolupráci s katedrou české literatury Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Kromě hluboké sondy do literatury a žurnalistiky jsou v práci stručně zmíněny i internetové stránky, hračky, suvenýry, instituce apod., které se týkají Titaniku, a dále je uveden malý průzkum o povědomí veřejnosti o katastrofách. O Titanic se – jak vyplývá z textu výše – velmi intenzivně zajímám, svého času jsem u nás  spoluzakládal občanské sdružení Titanic i muzeum Titaniku v Praze.

Přesto, že stěžejní obsah publikace se týká všeho, co se k Titaniku dalo v českém či slovenském jazyce sehnat k dubnu 2001, poskytne zájemcům o dané téma velmi zajímavé čtení. Bohužel, některé odkazy (např. na internetové stránky, na občanské sdružení, na klub ve V. Libni apod.) jsou již neaktivní, neboť vývojem situace něco vzniká, jiné zaniká. V závěru publikace je kapitola s některými zajímavostmi a aktualizací k polovině roku 2012, tj. ke stému výročí katastrofy.

 

Další hobby - versatilka

Při bosých toulkách v Lysé n.L. jsem objevil, že klasická verzatilka se stále ještě vyrábí a prodává. Tomuto legendárnímu psacímu nástroji jsem založil samostatné webovky:

www.verzatilka-versatilka.webnode.cz