Další hobby - Hodinky, Fotografie, Titanic.

Další hobby - HODINKY

Vše o čase, hodinkách a zejména hodinkách PRIM viz

prim-hodinky-elton.webnode.cz/

Další hobby - Fotografie pro radost

Pěkné fotografie, i černobílé, k vyžádání zdarma, nabídka fotografických služeb s poloprofesionálním fotoaparátem LEICA (Panasonic LX100, MOS 4/3, obj. 24-75 mm, f 1,7), viz fotografie-pro-radost.webnode.cz/

 

Další hobby - Titanic

Mezi mé další koníčky ze studentských dob patří katastrofa Titaniku. Na toto téma jsem napsal i jednu knížku. 

Stručnou historii události naleznete zde: Historie Titaniku - výňatek z knihy.pdf (200863)

Na adrese

 www.palmknihy.cz/detail/ebook_26608/Zkaza_Titanicu_a_jeji_cesky_literarni_a_zurnalisticky_ohlas

naleznete celkem ojedinělou publikaci 

"Zkáza Titaniku a její český literární a žurnalistický ohlas".

Slouka, I.: Zkáza Titaniku a její český literární a žurnalistický ohlas. Freetim(e)publishing, Praha 2013

Počet pramenů: cca 60 + dalších 30 zkoumaných titulů;

Rozsah: 141 stran vč. 20ti obrazových příloh.

Dostává se vám do rukou poměrně unikátní publikace – sonda, jaký ohlas v literatuře a tisku měla katastrofa Titaniku u nás. Páteřní sběr materiálů probíhal v celé jedné dekádě, v letech 1991 – 2001, a práce vznikala ve spolupráci s katedrou české literatury Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Kromě hluboké sondy do literatury a žurnalistiky jsou v práci stručně zmíněny i internetové stránky, hračky, suvenýry, instituce apod., které se týkají Titaniku, a dále je uveden malý průzkum o povědomí veřejnosti o katastrofách. O Titanic se – jak vyplývá z textu výše – velmi intenzivně zajímám, svého času jsem u nás  spoluzakládal občanské sdružení Titanic i muzeum Titaniku v Praze.

Přesto, že stěžejní obsah publikace se týká všeho, co se k Titaniku dalo v českém či slovenském jazyce sehnat k dubnu 2001, poskytne zájemcům o dané téma velmi zajímavé čtení. Bohužel, některé odkazy (např. na internetové stránky, na občanské sdružení, na klub ve V. Libni apod.) jsou již neaktivní, neboť vývojem situace něco vzniká, jiné zaniká. V závěru publikace je kapitola s některými zajímavostmi a aktualizací k polovině roku 2012, tj. ke stému výročí katastrofy.

 

Další hobby - versatilka

Při bosých toulkách v Lysé n.L. jsem objevil, že klasická verzatilka se stále ještě vyrábí a prodává. Tomuto legendárnímu psacímu nástroji jsem založil samostatné webovky:

www.verzatilka-versatilka.webnode.cz