Odborné a jiné texty

 

 

A) ZÁKLADNÍ, STĚŽEJNÍ DOKUMENTY:

 

POWERPOINTOVÁ PREZENTACE: VIZ PROKLIK NA ÚVODNÍ STRÁNCE. TATO PREZENTACE SHRNUJE PRAKTICKY VŠE O NOHÁCH, O BOTÁCH A O CHOZENÍ NABOSO, A ZE VŠECH DOKUMENTŮ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH BÝVÁ NEJAKTUÁLNĚJŠÍ, NEJUCELENĚJŠÍ. 

Dále:

LEKCE ZDRAVÉHO CHODIDLA: Lekce zdravého chodidla.docx (17120) jednostranný stručný průřez bosou problematikou s důrazem na opatření a cviky při potížích s nohama.

PROGRAM PRO ZDRAVÉ NOHY:  Program pro zdravé nohy dětí.pdf (230723) Tento nejdůležitější páteřní souhrnný textový dokument, určený pro pedagogické pracovníky škol, ale i pro rodiče, turisty a vůbec veřejnost,  obsahuje Metodiku turistiky naboso, zpracovanou pro Klub českých turistů. Dále je do něj včleněno vše podstatné z textů níže či ze stránek www.TuristikaNaboso.cz.  Obsahuje tyto kapitoly: ....bude doplněno po plném sloučení s dokumentem Metodika turistiky naboso.

Metodika turistiky naboso. metodika turistiky naboso.pdf (196867) Metodika zpracovaná pro Klub českých turistů. Kapitoly: Motivace k chůzi naboso, Bezpečnost, Sociální tabu, Turistika naboso a zrakově postižení, Technika chůze naboso, Specifika plánování bosého výletu, Možnosti KČT. Tento dokument bude kompletně včleněn do Programu pro zdravé nohy a tato duplicitní položka zanikne.

Nejaktuálnější souhrn vědění o bosé chůzi viz powerpointová prezentace na úvodní stránce tohoto webu.

OSVĚTOVÝ LETÁK - VIZITKA: Vizitka k rozdávání podivujícímu se okolí. vizitky 05112017.pdf (345008)

OSVĚTOVÝ ČLÁNEK O NOHÁCH, O BOTÁCH, O CHOZENÍ NABOSO: Článek o chození naboso.docx (15754) 

OSVĚTOVÝ ČLÁNEK NA WEBU KČT: kct.cz/turistika-naboso

ŠKOLNÍ DESATERO PRO POBYT NABOSO A VYJÁDŘENÍ MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ A ZDRAVOTNICTVÍ: Školní desatero pro pobyt naboso a ÚZ MŠMT.docx (24489)

CHŮZE NABOSO V ZIMĚ: Není ti zima, chlapče.docx (584064) Metodika, jak na to v zimě bez zdravotních komplikací. S tímto tématem souvisí též reportáž Dvacet tisíc metrů sněhem 20 000 m sněhem.pdf (353616) Fotografie viz záložka Foto.

Reportáž z nejvyšších sfér. Bosá reportáž z nejvyšších sfér.pdf (995148) Stručný popis zdolání tří nejvyšších vrcholů ČR, naboso, s dětmi. Fotografie viz fotogalerie.

Katalog bosých výletů viz trasy-naboso.webnode.cz/

Chůze naboso, bosé boty versus Česká obuvnická a kožedělná asociace: barefoot vs. COKA.docx (63415)

Reflexologie - zhledání ztraceného. reflexologie - hledání ztraceného.docx (81893) Pojednání o reflexologii versus chůze naboso.

Předsudky o nohách a o chůzi naboso. Vůči nohám a chůzi naboso jsme plni předsudků.pdf (190309) Co jsou předsudky a s jakými se můžeme setkat. Chcete-li, posílejte mi další, na které narazíte, přidám je.

Zajímavosti o chůzi naboso. Zajímavosti o chůzi naboso.pdf (73114)

Kniha Ne-li bosky, z nohou trosky. Ne-li bosky, z nohou trosky - anotace knihy.pdf (109,3 kB) Elektronická kniha, která vtipnou formou a bez servítků pojednává o nohách, o botách a o chůzi naboso z mnoha hledisek, přiložena je bosá písnička, osvětový text a minipříběhy o zážitcích jedné rodiny. Obsahuje kapitoly např.: Mějme nohy rádi, jsou to kamarádi, Každá bota – Španělská bota, Bezpečnost či netečnost,  Dlabu na sociální tabu apod. Slouka, I.: Ne-li bosky, z nohou trosky. Praha, Freetim(e)publishing 2014. Knihu nelze volně šířit, je možné si ji zakoupit na www.palmknihy.cz. Odkaz: www.palmknihy.cz/detail/ebook_31187/Ne-li_bosky_z_nohou_trosky, Palmknihy, kategorie Humor-satira.

Chůze naboso, bosé boty a nevidomí. barefoot a nevidomí.docx (13810)

 

B) OSTATNÍ, MÉNĚ DŮLEŽITÉ TEXTY:

Článek v časopisu Turista. Turistika naboso - článek v Turistovi.pdf (4,1 MB) Krátký článek o nové formě pěší turistiky.

Bosé vtipy. Bosé vtipy.pdf (163281) Vtipy a frky o nohách a o botách. Chcete-li, posílejte mi další, na které narazíte, přidám je.

Zákaz naboso v obchodním centru. Zákaz naboso v obchodním centru.pdf (178963) Vyjádření ke kauze p. Zahálka vs. OC AFI Pardubice. Hledisko právní, sociální, hygiena a bezpečnost.

Logo.  Barevné - tuistika_naboso_logo_krivky.pdf (125802) Černobílé -  logo TB jednobarevné.jpg (239549) Kdo chce, může si stáhnout logo a nechat si jej natisknout na tričko  či placku .

Léčba uzemněním. léčba uzemněním.doc (43520) Nejsem lékař (diabetolog, nefrolog), ale nemám důvod tomuto článku nevěřit, spíše naopak.

Strašák jménem tetanusstrašák tetanus.docx (75042) Pojednání o nutnosti očkování proti tetanu.

Smůla se dvěma kopiemi. Smůla se dvěma kopiemi.pdf (218273) Právní analýza dvou bosých nehod v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví.

Jak se plánuje bosý výlet. Jak se plánuje a realizuje bosý výlet.docx (418568),   turistikanaboso.rajce.idnes.cz/Bosa_Bosen_-_priprava,_ochutnavka  Dvě stránečky a fotogalerie o tom, co je v pozadí bosé akce :-)