Akce

Pokud chcete vyrazit na bosý výlet sami, můžete využít katalog bosých výletů viz trasy-naboso.webnode.cz/

Pokud chcete vyrazit ve skupině bosých turistů, čtěte níže. Fotografie z nejlepších proběhlých akcí a jejich popis viz záložka Foto. (Účast na bosém výletu či vycházce je na vlastní nebezpečí.)

(Ilustrační foto z výletu Bosá Boseň - start z  obce Boseň, Český ráj, skalní hrad Drábské světničky.)

Pěkné fotografie ke stažení na plochu či na zeď, nabídka fotografických služeb s poloprofesionální digitální zrcalovkou Pentax K50 + obj. 18-55mm viz fotografie-pro-radost.webnode.cz/

***

Bosý rok:

Podrobné propozice pro nejbližší akci budou většinou zpracovány po proběhnutí předchozí akce, ca měsíc předem, taktak stíhám :-)

Duben - každoroční akce na Kokořínsku BOSKY POD POKLIČKOU: ca 10 km bosý výlet krásnou přírodou (přírodní lékárna, skalní hřiby, skalní bludiště). Minulá akce proběhla úspěšně, popis a fotografie viz záložka Foto. Příští akce se koná na jaře 2019. Propozice - připravují se . V ceně 100kč/os. nebo 150kč/dvojice či celá rodina je pro každého jeden suvenýr (kovové pero TuristikaNaboso.cz, laserem gravírované, s velkoobsahovou náplní, různé barvy, viz níže*), za 40kč lze koupit další kusy. 

Červen - každoroční akce v Praze DLABU NA SOCIÁLNÍ TABU: bosá vycházka centrem Prahy (vč. chůze po Pražském poledníku a po Karlově mostě), zakončená piknikem KČT v botanické zahradě (bohatý program KČT, bosý program). Minulá akce proběhla úspěšně, popis a fotografie viz záložka Foto. Příští akce se koná začátkem léta 2019. Propozice (připravuje se). V ceně 100kč/os. nebo 150kč/dvojice či celá rodina je pro každého vstup do botanické zahrady zdarma a jeden suvenýr (kovové pero TuristikaNaboso.cz, laserem gravírované, s velkoobsahovou náplní, různé barvy, viz níže*), za 40kč lze koupit další kusy. Upozornění: 1. část, tj. dopolední vycházka Prahou, se koná pouze v tom případě, že se mi na mail igor.slouka@seznam.cz předem nahlásí 10 a více účastníků. Stav přihlášených k 15/6/2018 je 0. 

Červen - bosý den Zeměráj - So 16/6/2018 - 10-18 h zážitkový park Zeměráj (Příbram, Milevsko), viz  https://www.zemeraj.cz/kalendar-akci/ , www.zemeraj.cz. Bosý program parku Zeměráj - závod ve 14h, komentovaná bosá vycházka v 15h, chůze ve žhavém uhlí v 17h.

Červenec - pravěký pobyt Tlupa - Kovářov, připravuji na léto 2018, viz záložka Tlupa. Kromě specifického pravěkého programu též kompletní bosý program - bosá dílna, přednáška, vycházka, firewalking, glasswalking, prezentace bosé obuvi.

Červenec - každoroční akce v Loučni - Mezinárodní den turistiky naboso 3. roč.: bohatý bosý program pro děti i dospělé, akce bývá poslední sobotu v červenci v zámeckém parku s labyrinty a bludišti (vč. bludiště ve tvaru bosé stopy). Minulá akce proběhla úspěšně, popis a fotografie viz záložka Foto. Příští akce se koná dne So 28/7/2018. Hlavními pořadateli akce jsou: Turistika naboso (viz www.TuristikaNaboso.cz), zámek Loučeň (viz www.zamekloucen.cz), ve spolupráci s Klubem českých turistů (připravuje se). Propozice (připravuje se). 

Srpen - každoroční akce v Českém ráji BOSÁ BOSEŇ: ca 10 km bosý výlet krásnou přírodou (skalní hrady a soutěsky). Minulá akce proběhla úspěšně, popis a fotografie viz záložka Foto. Příští akce se koná dne So 25/8/2017.  Propozice viz (připravuje se).  V ceně 100kč/os. nebo 150kč/dvojice či celá rodina je pro každého jeden suvenýr (kovové pero TuristikaNaboso.cz, laserem gravírované, s velkoobsahovou náplní, různé barvy, viz níže*), za 40kč lze koupit další kusy.

 

 

Pera *) Turistiky naboso a stánek, který bývá na mnohých akcích:

.