Akce

Pokud chcete vyrazit na bosý výlet sami, můžete využít katalog bosých výletů viz trasy-naboso.webnode.cz/

Pokud chcete vyrazit ve skupině bosých turistů, čtěte níže. Fotografie z nejlepších proběhlých akcí a jejich popis viz záložka Foto. (Účast na bosém výletu či vycházce je na vlastní nebezpečí.)

(Ilustrační foto z výletu Bosá Boseň - start z  obce Boseň, Český ráj, skalní hrad Drábské světničky.)

Pěkné fotografie k vyžádání zdarma na plochu či na zeď, nabídka fotografických služeb s poloprofesionální digitální zrcadlovkou Pentax K50 + obj. 18-55mm viz fotografie-pro-radost.webnode.cz/

***

Bosý rok:

Podrobné propozice pro nejbližší akci budou většinou zpracovány po proběhnutí předchozí akce, ca měsíc předem, taktak stíhám :-)

AKTUÁLNĚ NÁS ČEKÁ:

Duben - každoroční akce na Kokořínsku BOSKY POD POKLIČKOU: ca 10 km bosý výlet krásnou přírodou (přírodní lékárna, skalní hřiby, skalní bludiště). Minulá akce proběhla úspěšně, popis a fotografie viz záložka Foto. Příští akce se koná některou sobotu v dubnu 2019. Propozice - připravují se . V ceně 100kč/os. nebo 150kč/dvojice či celá rodina je pro každého jeden suvenýr (kovové pero TuristikaNaboso.cz, laserem gravírované, s velkoobsahovou náplní, různé barvy, viz níže*), za 40kč lze koupit další kusy. Upozornění: výlet se koná pouze v tom případě, že se mi na mail igor.slouka@seznam.cz do 30/3/2019 nahlásí 20 a více účastníků. Stav přihlášených k 19/8/2018 je 0. Uzávěrka je 1/4 - zde tedy sledujte, zda se výlet koná.

Červen - každoroční akce v Praze DLABU NA SOCIÁLNÍ TABU: bosá vycházka centrem Prahy (vč. chůze po Pražském poledníku a po Karlově mostě), zakončená piknikem KČT v botanické zahradě (bohatý program KČT, bosý program). Minulá akce proběhla úspěšně, popis a fotografie viz záložka Foto. Příští akce se koná začátkem některou sobotu/neděli v červnu 2019. Propozice (připravuje se). V ceně 100kč/os. nebo 150kč/dvojice či celá rodina je pro každého vstup do botanické zahrady zdarma a jeden suvenýr (kovové pero TuristikaNaboso.cz, laserem gravírované, s velkoobsahovou náplní, různé barvy, viz níže*), za 40kč lze koupit další kusy. Upozornění: 1. část, tj. dopolední vycházka Prahou, se koná pouze v tom případě, že se mi na mail igor.slouka@seznam.cz do 30/4/2019 nahlásí 20 a více účastníků. Stav přihlášených k 11/7/2018 je 0. Uzávěrka je 1/5 - zde tedy sledujte, zda se první část koná. Druhá část (piknik v botanické s bosým programem) se koná v každém případě, tj. za každého počasí a není nutné se na ni registrovat, stačí prostě přijít.

Červenec - každoroční akce v Loučni - Mezinárodní den turistiky naboso 3. roč.: bohatý bosý program pro děti i dospělé, akce bývá poslední sobotu v červenci v zámeckém parku s labyrinty a bludišti (vč. bludiště ve tvaru bosé stopy). Minulá akce proběhla úspěšně, popis a fotografie viz záložka Foto. Příští akce se koná poslední sobotu v červenci 2019. Hlavními pořadateli akce jsou: Turistika naboso (viz www.TuristikaNaboso.cz), zámek Loučeň (viz  https://www.zamekloucen.cz/a/bosy-stredovek-aneb-i-karel-iv-chodil-bos), ve spolupráci s Klubem českých turistů (proklik - připravuje se). Propozice podrobně: (připravuje se) . Akce se koná za každého počasí a není nutné se na ni registrovat, stačí prostě přijít.

Ozdravný (nejen bosý) pobyt Tlupa - jižní Čechy 20.-27. července 2019 viz záložka Tlupa.

Srpen - každoroční akce v Českém ráji BOSÁ BOSEŇ: ca 10 km bosý výlet krásnou přírodou (skalní hrady a soutěsky). Minulá akce proběhla úspěšně, popis a fotografie viz záložka Foto. Příští akce se koná koncem srpna 2019.  Propozice viz (připravuje se).  V ceně 100kč/os. nebo 150kč/dvojice či celá rodina je pro každého jeden suvenýr (kovové pero TuristikaNaboso.cz, laserem gravírované, s velkoobsahovou náplní, různé barvy, viz níže*), za 40kč lze koupit další kusy. Upozornění: výlet se koná pouze v tom případě, že se mi na mail igor.slouka@seznam.cz do 14/8/2019 nahlásí 20 a více účastníků. Stav přihlášených k 19/8/2018 je 0. Uzávěrka je 15/8/2019 - zde tedy sledujte, zda se výlet koná.

 

 

Pera *) Turistiky naboso a stánek, který bývá na mnohých akcích:

.