(Ilustrační foto z Mezinárodního dne turistiky naboso v Loučni - páka nohama.)

Akce

Pokud chcete vyrazit na bosý výlet sami, můžete využít 8 km dlouhou bosou trasu v Praze - Klánovicích anebo některou z roklí z projektu ROKLING, viz sekce Foto a níže zde. ((Dále existuje katalog bosých výletů viz trasy-naboso.webnode.cz/ ))

Pokud chcete vyrazit ve skupině bosých turistů, čtěte níže. Fotografie z nejlepších proběhlých akcí a jejich popis viz záložka Foto. 

 

Mezinárodní den turistiky naboso

Červenec - každoroční akce v Loučni - Mezinárodní den turistiky naboso 9. roč.: bohatý bosý program pro děti i dospělé, akce bývá poslední sobotu v červenci v zámeckém parku s labyrinty a bludišti (vč. bludiště ve tvaru bosé stopy). Minulá akce proběhla úspěšně, fotografie viz záložka Foto. Příští akce se koná poslední sobotu v červenci 27/7/2024. Hlavními pořadateli akce jsou: Turistika naboso (viz www.TuristikaNaboso.cz), zámek Loučeň (aktuální proklik se chystá), ve spolupráci s Klubem českých turistů kct.cz/turistika-naboso (proklik na akci se chystá). Propozice podrobně: (připravuje se) . Akce se koná za každého počasí a není nutné se na ni registrovat, stačí prostě přijít.

 

8 km dlouhá bosá trasa u Prahy

Projděte se bosí po první značené bosé trase v ČR - značeno Klubem českých turistů, na místě jsou i infotabule.
Popis a fotografie viz záložka Foto.

 

Další akce a výlety 

najdete na kct.cz/bosa-turistika nebo na www.bosaturistika.cz/ .

Z kapacitních a zdravotních důvodů jsem přenechal Bosé turistice mé tradiční každoroční výlety jako Bosky pod Pokličkou, Bosá boseň. Děkuji Bosé turistice, že tyto výlety budou dál "žít" :-)
 
 

Rokling

Můžete se s TuristikouNaboso zapojit i do projektu ROKLING. Můžete si projít již zmapované rokle anebo můžete zmapovat a vložit svou rokli, včetně uvedení, zda je rokle vhodná pro bosou turistiku :-)

Rokling_letak_online.pdf (1958241)www.rokling.cz

 

Děkuji za podporu serveru www.kudyznudy.cz/

 

 

Stánek, který bývá na mnohých akcích:

 

.