Akce

Pokud chcete vyrazit na bosý výlet sami, můžete využít katalog bosých výletů viz trasy-naboso.webnode.cz/

Pokud chcete vyrazit ve skupině bosých turistů, čtěte níže. Fotografie z nejlepších proběhlých akcí a jejich popis viz záložka Foto. (Účast na bosém výletu či vycházce je na vlastní nebezpečí.)

(Ilustrační foto z výletu Bosá Boseň - start z  obce Boseň, Český ráj, skalní hrad Drábské světničky.)

***

Bosý rok:

Podrobné propozice pro nejbližší akci budou většinou zpracovány po proběhnutí předchozí akce, ca měsíc předem, taktak stíhám :-)

KAŽDÉ PONDĚLÍ*) VYCHÁZKA NABOSO V PRAZE: 1 km dlouhá bosá vycházka v parku Maxe van der Stoela (Praha, Hradčany). Teorie i praxe, jak správně chodit naboso, cviky a hry pro bosé nohy. Navštívíme vyhlídku na Pražský hrad a pomníky hradčanských dělostřelců, projdeme se ve vodě a vodních atrakcích (v zimě mimo provoz), po balvanech, ve štěrku, na balančních atrakcích, v prudkém svahu a rovněž po speciální hmatové stezce. Sraz a start každé pondělí*) v 17,00 h v obchodě naboso s.r.o., Čkalova 6, Praha 6. Vycházka je zdarma, nic neplatíte. Konec vycházky a rozchod ca v 19 h v jižním cípu parku (u ul. Hládkov). Není zapotřebí se předem hlásit či registrovat. Stačí jednoduše přijít na místo startu, ev. si konání vycházky ověřit SMS na 603 269 052. Vycházka probíhá za každého počasí i při účasti 1 osoby. V zimě je nutno mít záložní obuv a svítilnu, přečtěte si též v záložce Texty dokument "Není ti zima, chlapče?" o chození naboso v zimním období!  *) Vycházky probíhají v otvírací době obchodu naboso, tj. v pracovní dny. Vycházky neprobíhají, je-li zavřeno, tj. připadne-li pondělí na státní svátek. VYCHÁZKA SE VÝJIMEČNĚ NEKONÁ 19/6, 26/6 a 3-17/7 (jiné akce a dovolená). 

Celoročně - výuka zdravé chůze v pohybové klinice www.naboso.cz

Duben - každoroční akce na Kokořínsku BOSKY POD POKLIČKOU: ca 10 km bosý výlet krásnou přírodou (přírodní lékárna, skalní hřiby, skalní bludiště). Minulá akce proběhla úspěšně, popis a fotografie viz záložka Foto. Příští akce se koná dne (jaro 2018). Propozice viz (připravuje se). V ceně 100kč/os. nebo 150kč/dvojice či celá rodina je pro každého jeden suvenýr (kovové pero TuristikaNaboso.cz, laserem gravírované, s velkoobsahovou náplní, různé barvy, viz níže*), za 40kč lze koupit další kusy. 


Červen - každoroční akce v Praze DLABU NA SOCIÁLNÍ TABU: bosá vycházka centrem Prahy (vč. chůze po Pražském poledníku a po Karlově mostě), zakončená piknikem KČT v botanické zahradě (bohatý program KČT, bosý program). Minulá akce proběhla úspěšně, popis a fotografie viz záložka Foto. Příští akce se koná dne (červen 2018). Propozice viz (připravuje se). V ceně 100kč/os. nebo 150kč/dvojice či celá rodina je pro každého jeden suvenýr (kovové pero TuristikaNaboso.cz, laserem gravírované, s velkoobsahovou náplní, různé barvy, viz níže*), za 40kč lze koupit další kusy.

Červenec - pravěký pobyt Tlupa - Kovářov, připravuji na léto 2018, viz záložka Tlupa.

Červenec - každoroční akce v Loučni - Mezinárodní den turistiky naboso 2. roč.: bohatý bosý program pro děti i dospělé, akce bývá poslední sobotu v červenci v zámeckém parku s labyrinty a bludišti (vč. bludiště ve tvaru bosé stopy). Minulá akce proběhla úspěšně, popis a fotografie viz záložka Foto. Příští akce se koná dne 29/7/2017. Hlavními pořadateli akce jsou: Turistika naboso (viz www.TuristikaNaboso.cz), zámek Loučeň (viz www.zamekloucen.cz), ve spolupráci s Klubem českých turistů (viz www.kct.cz/cms/turisticka-akce?xid=13050). Propozice viz 2.MDTN Loučeň - propozice veřejnost.doc (948736)

Srpen - každoroční akce v Českém ráji BOSÁ BOSEŇ: ca 10 km bosý výlet krásnou přírodou (skalní hrady a soutěsky). Minulá akce proběhla úspěšně, popis a fotografie viz záložka Foto. Příští akce se koná dne 19/8/2017. Propozice viz (připravuje se). V ceně 100kč/os. nebo 150kč/dvojice či celá rodina je pro každého jeden suvenýr (kovové pero TuristikaNaboso.cz, laserem gravírované, s velkoobsahovou náplní, různé barvy, viz níže*), za 40kč lze koupit další kusy.

Srpen - Město lidem, České Budějovice: městský festival s bosým programem, 25-26/8/2017, připravuje se.

Září-říjen - měsíc zdravé Šestky - bosý program připravujeme, bude viset na www.zdrava6.cz

Září - Pochod pro radost - TEPLICKO-ADRŠPAŠSKÁ 33 v CHKO Broumovsko: ca 17km bosý výlet překrásným skalním městem Teplicko-Adršpašské skály.  Bosý výlet se koná jako jedna z možných tras v rámci akce Teplicko-Adršpašská 33, což je turistická akce s mnohaletou tradicí (od r. 1977) a tisícovou účastí (vč. zahraničních účastníků), též s doprovodným programem a občerstvením, viz Spolek Radost z.s. www.ta33.cz/  .   Akce se koná dne 16/9/2017. Propozice viz TA33.docx (49792)

Září - Den bez aut, Praha: městský festival s bosým programem, 22/9/2017, připravuje se. 

Září - SVATOVÁCLAVSKÁ POUŤ na zámku Stránov s bosým programem - Jizerní Vtelno (u Ml.Boleslavi), 30/9/2017. Bosá dílna, bosé boty, bosá vycházka, chůze ve střepech a žhavém uhlí. Propozice viz (připravuje se). 

Říjen - každoroční akce v Praze NABOSO DO HOUSLÍ: ca 10km bosý výlet přírodním parkem Divoká Šárka (zakončení výletu v kaňonu Housle u zázračné studánky). Minulá akce proběhla úspěšně, popis a fotografie viz záložka Foto. Příští akce se koná dne 28/10/2017. Propozice viz (připravuje se) . V ceně 100kč/os. nebo 150kč/dvojice či celá rodina je pro každého jeden suvenýr (kovové pero TuristikaNaboso.cz, laserem gravírované, s velkoobsahovou náplní, různé barvy, viz níže*), za 40kč lze koupit další kusy.

 

Pera *) Turistiky naboso a stánek, který bývá na mnohých akcích:

 

***

Výzkum - hledají se bosochodci, chodci v barefoot obuvi, běžci:

(Projekt nabírá zpoždění, aktuální informace žádejte od p. Makajevové níže.)

p. Eliška Makajevová (721274233, schuplee@natur.cuni.cz) z katedry antropologie a genetiky člověka přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy provádí  výzkum Vliv obutí na pohyb člověka. Hledáme dospělé, kteří chodí či běhají naboso či v barefoot obuvi a kteří by byli ochotni zúčastnit se výzkumu. Ten probíhá od prosince 2016 přibližně do jara 2017 ve třech fázích:

1) EMG - měření svalové aktivity při chůzi, běhu a cvičení v klasických botách (kdo je už nemá, budou  mu zapůjčeny) a naboso. Praha, časová náročnost asi 2h, cca prosinec 2016/leden 2017.

2) pedobarografie - měření tlaků a sil působících na nohu, opět při různých aktivitách v běžných botách a naboso. Praha, časová náročnost asi 2h, cca leden/únor 2017.

3) CT nohou - počítačová tomografie (alá rentgen), která odhalí, nakolik jsou kosti nohy silnější u bosochodce (chodce v bosé obuvi) oproti běžné populaci. Ústí nad Labem, časová náročnost asi 1h, jaro 2017.

Výhody pro účastníky: účastníci obdrží kompletní svá data, tj. výsledky EMG, pedobarografie i CT. Zjistíte o svých nohách, co jste možná nevěděli, nechte se "proklepnout" a změřit  :-) Dále účastníci obdrží výsledky a závěry celého výzkumu, až bude hotov. Dále chystáme další drobné bonusy, jako zdarma účast na bosém výletu a glasswalkingu + dárkový set "Bosého chodce Čaj" (www.TuristikaNaboso.cz), dále sleva na bosé boty a pohybová klinika zdarma (www.naboso.cz) apod.

Jak se přihlásit a účastnit: vyplňte dotazník (přiravuje se) a kontaktujte p. Makajevovou (kontakty viz výše).

Pojďme to "natřít" běžné obuvnické tortuře :-)) .   TuristikaNaboso.cz tento výzkum vřele podporuje, sám se výzkumu zúčastním. Díky a zdravím Igy.