Akce

Pokud chcete vyrazit na bosý výlet sami, můžete využít katalog bosých výletů viz trasy-naboso.webnode.cz/

Pokud chcete vyrazit ve skupině bosých turistů, čtěte níže. Fotografie z nejlepších proběhlých akcí a jejich popis viz záložka Foto. (Účast na bosém výletu či vycházce je na vlastní nebezpečí.)

(Ilustrační foto z výletu Bosá Boseň - start z  obce Boseň, Český ráj, skalní hrad Drábské světničky.)

***

AKTUÁLNÍ AKCE:

Podrobné propozice pro nejbližší akci budou většinou zpracovány po proběhnutí předchozí akce, taktak stíhám :-)

VÝZKUM - hledají se bosochodci, chodci v barefoot obuvi, běžci:

p. Eliška Makajevová (721274233, schuplee@natur.cuni.cz) z katedry antropologie a genetiky člověka přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy provádí  výzkum Vliv obutí na pohyb člověka. Hledáme dospělé, kteří chodí či běhají naboso či v barefoot obuvi a kteří by byli ochotni zúčastnit se výzkumu. Ten probíhá od prosince 2016 přibližně do jara 2017 ve třech fázích:

1) EMG - měření svalové aktivity při chůzi, běhu a cvičení v klasických botách (kdo je už nemá, budou  mu zapůjčeny) a naboso. Praha, časová náročnost asi 2h, cca prosinec 2016/leden 2017.

2) pedobarografie - měření tlaků a sil působících na nohu, opět při různých aktivitách v běžných botách a naboso. Praha, časová náročnost asi 2h, cca leden/únor 2017.

3) CT nohou - počítačová tomografie (alá rentgen), která odhalí, nakolik jsou kosti nohy silnější u bosochodce (chodce v bosé obuvi) oproti běžné populaci. Ústí nad Labem, časová náročnost asi 1h, jaro 2017.

Výhody pro účastníky: účastníci obdrží kompletní svá data, tj. výsledky EMG, pedobarografie i CT. Zjistíte o svých nohách, co jste možná nevěděli, nechte se "proklepnout" a změřit  :-) Dále účastníci obdrží výsledky a závěry celého výzkumu, až bude hotov. Dále chystáme další drobné bonusy, jako zdarma účast na bosém výletu a glasswalkingu + dárkový set "Bosého chodce Čaj" (www.TuristikaNaboso.cz), dále sleva na bosé boty a pohybová klinika zdarma (www.naboso.cz) apod.

Jak se přihlásit a účastnit: vyplňte dotazník (přiravuje se) a kontaktujte p. Makajevovou (kontakty viz výše).

Pojďme to "natřít" běžné obuvnické tortuře :-)) .   TuristikaNaboso.cz tento výzkum vřele podporuje, sám se výzkumu zúčastním. Díky a zdravím Igy.

 

Bosky pod Pokličkou 2017 - NA JAŘE OPĚT NA BOSHLEDANOU :-)

KAŽDÉ PONDĚLÍ VYCHÁZKA NABOSO V PRAZE: 1 km dlouhá bosá vycházka v parku Maxe van der Stoela (Praha, Hradčany). Teorie i praxe, jak správně chodit naboso, cviky a hry pro bosé nohy. Navštívíme vyhlídku na Pražský hrad a pomníky hradčanských dělostřelců, projdeme se ve vodě a vodních atrakcích, po balvanech, ve štěrku, na balančních atrakcích, v prudkém svahu a rovněž po speciální hmatové stezce. Sraz a start každé pondělí v 17,30 h v obchodě naboso s.r.o., Čkalova 6, Praha 6. Vycházka je zdarma, nic neplatíte. Konec vycházky a rozchod ca v 19 h v jižním cípu parku (u ul. Hládkov). Není zapotřebí se předem hlásit či registrovat či si ověřovat konání. Stačí jednoduše přijít na místo startu. Vycházka probíhá za každého počasí i při účasti 1 osoby.

Každoroční jarní akce na Kokořínsku BOSKY POD POKLIČKOU: ca 10 km bosý výlet krásnou přírodou (přírodní lékárna, skalní hřiby, skalní bludiště). Akce proběhla úspěšně, popis a fotografie viz záložka Foto. Příští akce se koná dne (připravuje se). Propozice viz (připravuje se). V ceně 100kč/os. nebo 100kč/celá rodina je jeden suvenýr (kovové pero TuristikaNaboso.cz s bosou stopou), za 60kč lze koupit další kusy. 

Každoroční letní (začátek léta) akce v Praze DLABU NA SOCIÁLNÍ TABU I.: bosá vycházka centrem Prahy (vč. chůze po Pražském poledníku a po Karlově mostě), zakončená piknikem KČT v botanické zahradě (bohatý program KČT, bosý program). Akce proběhla úspěšně, popis a fotografie viz záložka Foto. Příští akce se koná dne (připravuje se). Propozice viz (připravuje se). V ceně 100kč/os. nebo 100kč/celá rodina je jeden suvenýr (kovové pero TuristikaNaboso.cz s bosou stopou), za 60kč lze koupit další kusy. 

Každoroční letní (střed léta) akce v Loučni MEZINÁRODNÍ DEN TURISTIKY NABOSO: bohatý bosý program pro děti i dospělé, bohatý tématický program (např. Karel IV., Rumcajs a Cipísek...), akce bývá poslední sobotu v červenci v zámeckém parku s labyrinty a bludišti (vč. bludiště ve tvaru bosé stopy). Minulá akce proběhla úspěšně, popis a fotografie viz záložka Foto. Příští akce se koná dne 29/7/2017. Stránky KČT viz (připravuje se). Propozice viz (připravuje se). 

Každoroční letní (konec léta) akce v Českém ráji BOSÁ BOSEŇ: ca 10 km bosý výlet krásnou přírodou (skalní hrady a soutěsky). Akce proběhla úspěšně, popis a fotografie viz záložka Foto. Příští akce se koná dne (připravuje se). Propozice viz (připravuje se). V ceně 100kč/os. nebo 100kč/celá rodina je jeden suvenýr (kovové pero TuristikaNaboso.cz s bosou stopou), za 60kč lze koupit další kusy. 

Každoroční podzimní akce v Praze NABOSO DO HOUSLÍ: ca 10km bosý výlet přírodním parkem Divoká Šárka (zakončení výletu v kaňonu Housle u zázračné studánky). Minulá akce proběhla úspěšně, popis a fotografie viz záložka Foto. Příští akce se koná dne (připravuje se). Propozice viz (připravuje se) . V ceně 100kč/os. nebo 100kč/celá rodina je jeden suvenýr (kovové pero TuristikaNaboso.cz s bosou stopou), za 60kč lze koupit další kusy. 

 

 

***